“Yoga is a science of consciousness, a science of personality and a science of creativity. Yoga gives people hope and optimism and expands and horizons of their lives. You will definetly realize that you haft something more to give, something more to learn and something more to gain”.

– swami Satyananda Saraswati

  1. YOGA – STILLHET – AVSLAPPNING
Information Covid – 19: Alla klasser hålls både på plats i yogasalen och online live via Zoom. Vi noga med att följa Folkhälsomyndighetens riktlinjer, och vi är extra noga med rengöring och desinficering .

Kursprogram

Gratis intro & provlektion 
Gratis intro & provlektion >>  Onsdag 18/10 kl. 18.00 – 19.30. 1,30 timme. 
Köpa tidigare videoinspelade yogakurser >> Yoga grund och Yoga fortsättning (8 tillfällen), och Yoga söndag (4 tillällen).

Kurser hösten 2023
Yoga grund  >> Söndagar kl. 18.00 – 19.45. 1,45 timme.
Yoga fortsättning >> tisdagar kl. 17.45 -19.45. 2 timmar.
Det kan tillkomma någon workshop eller yogahändelser under terminen, och marknadsföras här.

Enstaka klasser
Kirtan – mantrameditation >>  kl. 18.30 – 19.45. Kommer under hösten.
Näring och yoga nidra >> Datum läggs upp senare.

Nedan kan du läsa mer om våra kurser och du anmäler dig direkt om du scrollar en liten bit ned.
Anmälningsformuläret ligger direkt under informationen och även under respektive kurs/klassbeskrivning.

Anmälningsformulär

Du får ett bekräftelsemejl till din angivna e-postadress direkt, om det inget kommit kan det ha hamnat i skräpposten. Skicka annars ett mejl till: asa@skellefteayogaskola.se, eller sms: 073 – 1587101. (Tips – för att undvika att det hamnar i skräppost kan du lägga till Skellefteå Yogaskola i din kontaktlista).