“Yoga is a science of consciousness, a science of personality and a science of creativity. Yoga gives people hope and optimism and expands and horizons of their lives. You will definetly realize that you haft something more to give, something more to learn and something more to gain”.

– swami Satyananda Saraswati

  1. YOGA – STILLHET – AVSLAPPNING
Information Covid – 19: Alla klasser hålls både på plats i yogasalen och online live via Zoom. Vi noga med att följa Folkhälsomyndighetens riktlinjer, och vi är extra noga med rengöring och desinficering .

Kursprogram

Gratis intro & provlektion 
Gratis intro & provlektion >>  22/3, 1,30 timme.

Kurser 
Yoga grund  >> Onsdagar kl. 18:00 – 19:45. 1,45 timme.
Yoga fortsättning >> Tisdagar kl. 17:45 – 19:45. 2 timmar.
Yoga söndag för allmän hälsa >> Söndagar kl.18.00 – 19.35. 1,35 timme. 

Köpa tidigare videoinspelade yogakurser >> Yoga grund och Yoga fortsättning (8 tillfällen), och Yoga söndag (4 tillällen).

Enstaka klasser
Näring och yoga nidra >> Obs nytt datum och tid – 30/4 kl. 11.00 – 12.15
Kirtan – mantrameditation >>
24/2, kl. 18.30 – 19.45

Nedan kan du läsa mer om våra kurser och du anmäler dig direkt om du scrollar en liten bit ned.
Anmälningsformuläret ligger direkt under informationen och även under respektive kurs/klassbeskrivning.

Anmälningsformulär

Om du inte fått ett bekräftelsemail inom någon timme skicka ett mail till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms tel: 073 – 1587101. Obs – bekräftelsemail från Skellefteå Yogaskola kan hamna i skräpposten/spammail (och för att undvika detta kan du lägga till Skellefteå Yogaskola i din kontaktlista).