”Yoga is a science of consciousness, a science of personality and a science of creativity. Yoga gives people hope and optimism and expands and horizons of their lives. You will definetly realize that you haft something more to give, something more to learn and something more to gain”.

– swami Satyananda Saraswati

  1. Yogakurser – klasser –  workshops
Information Covid – 19: Alla klasser hålls både på plats i yogasalen i liten grupp (6 – 7 deltagare + Åsa yogalärare), och online live via Zoom. I övrigt är vi noga med att följa Folkhälsomyndighetens riktlinjer. Vi är extra noga med rengöring och desinficering. För eventuella ändringar i kursprogrammet, se mer under respektive kurs.

Alla yogaklasser hålls både på plats i liten grupp i yogasalen (6 – 7 deltagare + Åsa Yogalärare) och online live via Zoom. På kurserna får du även lektionen som en videoinspelning att nyttja flera gånger under en vecka.  

Höstens kursprogram 

Gratis intro & provlektion 
Gratis intro & provlektion >> 

Kurser
Yoga mjuk/lätt >>
Lördagar 5 tillfällen, kl. 12.45 – 14.15. Anmäl gärna ditt intresse.
Yoga grund 1 >> Onsdagar kl. 18.00 – 19.45
Yoga grund 2 >> Måndagar kl. 17.45 – 19.30
Yoga fortsättning >> Tisdagar kl. 17.45 – 19.45

Enskilda klasser
Yoga lördag – drop in/föranmälan >>
Lördagar kl. 10.00 – 11.45.
Datum läggs upp regelbundet.

Yoga & klangavslappning >>Just nu uppehåll.

Kirtan – mantrameditation >>  Datum XX, kl. 19.00 – 20.15.

Nedan kan du läsa mer om våra kurser och du anmäler dig direkt om du scrollar en liten bit ned.
Anmälningsformuläret ligger direkt under informationen.

Yoga & klang

Yoga & klang

Yoga & klang - just nu uppehåll pga. pandemin Skellefteå Yogaskola och Ulrikas Klang &...

läs mer

Anmälningsformulär

Om du inte fått ett bekräftelsemail inom någon timme skicka ett mail till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms tel: 073 – 1587101. Obs – bekräftelsemail från Skellefteå Yogaskola kan hamna i skräpposten/spammail (och för att undvika detta kan du lägga till Skellefteå Yogaskola i din kontaktlista).