”Yoga is a science of consciousness, a science of personality and a science of creativity. Yoga gives people hope and optimism and expands and horizons of their lives. You will definetly realize that you haft something more to give, something more to learn and something more to gain”.

– swami Satyananda Saraswati

Yogakurser – klasser –  workshops

Information Covid – 19: Alla klasser hålls både på plats i yogasalen i liten grupp (6 – 7 deltagare + Åsa yogalärare), och online live via Zoom. I övrigt är vi noga med att följa Folkhälsomyndighetens riktlinjer. Vi är extra noga med rengöring och desinficering. För eventuella ändringar i kursprogrammet, se mer under respektive kurs.

Alla yogaklasser hålls både på plats i liten grupp i yogasalen (6 – 7 deltagare + Åsa Yogalärare) och online live via Zoom. 

Sommaryoga
Klassisk yoga i sommar tisdagar och onsdagar mellan 15 juni – 18 augusti >>

Kursprogram 

Gratis intro & provlektion 
Gratis intro & provlektion >> Onsdag 25/8

Kurser
Yoga mjuk/lätt >>
Onsdagar XX, X tillfällen. 
Yoga grund 1 >> Onsdagar 8/9 – 13/10, 6 tillfällen.
Yoga grund 2 >> Måndagar 30/8 – 18/10, 7 tillfällen (uppehåll 4/10).
Yoga fortsättning >> Tisdagar 31/8 – 19/10, 8 tillfällen.

Enskilda klasser
Yoga lördag – drop in/föranmälan >>
Lördag 4/9, 11/9, 18/9, 25/9  kl. 10.30 – 12.15.

Fler datum för kommande månader läggs upp efterhand på hemsidan.

Yoga & klangavslappning >> just nu uppehåll pga. pandemin.

Kirtan – mantrameditation >>  Datum XX, kl. 19.00 – 20.15. Obs ej online.

Nedan kan du läsa mer om våra kurser och du anmäler dig direkt om du scrollar en liten bit ned.
Anmälningsformuläret ligger direkt under informationen.

Yoga & klang

Yoga & klang

Yoga & klang - just nu uppehåll pga. pandemin Skellefteå Yogaskola och Ulrikas Klang &...

läs mer

Anmälningsformulär

Om du inte fått ett bekräftelsemail inom någon timme skicka ett mail till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms tel: 073 – 1587101. Obs – bekräftelsemail från Skellefteå Yogaskola kan hamna i skräpposten/spammail (och för att undvika detta kan du lägga till Skellefteå Yogaskola i din kontaktlista).