”Yoga is a science of consciousness, a science of personality and a science of creativity. Yoga gives people hope and optimism and expands and horizons of their lives. You will definetly realize that you haft something more to give, something more to learn and something more to gain”.

– swami Satyananda Saraswati

Yogakurser – klasser –  workshops

Information Covid – 19: Se mer information här. Skellefteå Yogaskola har fortsatt öppet men under förändrade förhållanden. Du har möjlighet att yoga i liten grupp i yogasalen (4 deltagare + Åsa yoglärare), eller online live via Zoom. Vid yogakurserna får du även veckans lektion som en videoinspelning, som du kan nyttja flera gånger under veckan. För eventuella ändringar i kursprogrammet, se mer under respektive kurs.

Klassisk yoga i sommar tisdagar och onsdagar mellan 18 maj – 11 augusti >>

Kursprogram

Gratis intro & provlektioner – 4 platser i yogasalen, och live online via Zoom
Gratis intro & provlektion >>
XX kl. 18.30 – 20.00

Kurser – 4 platser i yogasalen, och live online via Zoom
Yoga grundnivå lätt >>
Onsdagar kl.16.30 – 18.00. 
Yoga grundnivå medel >>
Onsdagar kl. 18.30 – 20.15.

Yoga fortsättning lätt >> Måndagar kl. 17.45 – 19.45. 
Yoga fortsättning medel >> Tisdagar kl. 17.45 – 19.45.

Enskilda klasser – 4 platser i yogasalen, och live online via Zoom
Yoga lördag – föranmälan >>
Lördag XX kl. 10.30 – 12.15.
Lördag XX, kl. 10.30 – 12.15.
Lördag XX, kl.10.30 – 12.15.
Uppehåll Yoga lördag tills vidare.

Yoga & klangavslappning >> just nu uppehåll pga. pandemin.

Kirtan – mantrameditation >> September (datum XX), kl. 19.00 – 20.15. Obs ej online.

Workshops
Bhakti Yoga workshop med Swami Maitreyi >> framflyttad till hösten. Välj om du vill vara med alla dagar eller enstaka tillfälle.
Söndag den 30e maj håller Swami Maitreyi en mindre workshop och introduktion till Bhakti Yoga workshopen i höst, online live via Zoom 30 maj, kl. 10 – 13. Mer information och anmälan via: www.swamimaitreyi.yoga. eller anmäl dig genom att skicka mejl till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms/ring Åsa 073 – 158 71 01.

Nedan kan du läsa mer om våra kurser och du anmäler dig direkt om du scrollar en liten bit ned.
Anmälningsformuläret ligger direkt under informationen.

Anmälningsformulär

Om du inte fått ett bekräftelsemail inom 12 timmar skicka ett mail till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms tel: 073 – 1587101. Obs – bekräftelsemail från Skellefteå Yogaskola kan hamna i skräpposten/spammail.