Yoga Grund: Yoga – och meditation

Här lär du dig grunderna i klassisk yoga enligt Satyananda Yoga traditionen och introduceras i dess upplägg. Du får utöva mjuka, lugna yogarörelser och yogapositioner, andningsövningar, djupavslappning samt de första stegen i en traditionell meditationsteknik.

Lämplig för nybörjare och för dig som vill och behöver ta det lite lugnare. Det är en kurs du med fördel kan delta i flera gånger.

Datum & pris

Onsdagar 2 september – 7 oktober. 6 tillfällen.

Tid: Kl. 18.00 – 19.45

Pris: 780 kr. 6 tillfällen. Pensionärer (över 65 år) och studenter 10 % rabatt (med CSN kort). Du har missade tillfällen tillgodo även nästa termin.

Lärare: Åsa Larsson

*Det finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Anmälan: Via anmälningsformuläret nedan, eller via e-post: asa@skellefteayogaskola.se eller sms: 073-1587101.

Corona: Under den här pandemin är det ett mindre antal deltagare vid varje klass, cirka 8 – 9 deltagare istället för ca 16 som lokalen rymmer. Vi följer Folkhälsomyndighetens råd och riktlinjer gällande förhållningssätt vid coronapandemin. Du finner aktuell information och eventuella förändringar på hemsidan under HEM.

Hör gärna av dig om du har några frågor till asa@skellefteayogaskola.se

Varmt välkommen!

 


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR