Stilla yoga & klang – två söndagar i november INSTÄLLDA (på grund av sjukdom)

Varmt välkommen till en unik stund för dig som gillar yoga och ljudet av klangskålar! En stund med stilla yogapositioner tillsammans med inslag av klangmassage. Åsa guidar dig in i bekväm stilla yogaposition och fördjupad andning, medan Ulrika placerar speciella terapiskålar på olika kroppsdelar. Ljudvibrationer och tonerna av de olika klangskålarna stärker och verkar frigörande på flera plan. Ljudet från klangskålarna har en djupt avslappnande påverkan på kroppen och sinnet. En klass som passar såväl nybörjare som mer erfarna.

Datum: 21 & 28 november. Kl: 11.00 – 12.45. Klasserna är tyvärr inställda pga. sjukdom
Pris: 325 kr per tillfälle.

Lärare: Åsa Larsson, diplomerad Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige.
Ulrika Forsberg – Utbildad Peter Hess Klangmassör/Peter Hess sound massage practioner och Gongmaster, och Emelie Hess Klangyogalärare.

Klassen ges på plats i yogasalen

På plats i yogasalen:
Lokal: Storgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*Det finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Covid – 19:  Läs gärna mer här

Tips: För att undvika att mejlutskick från Skellefteå Yogaskola hamnar i skräpposten lägg gärna till oss i din kontaktlista. Vill du få vårt nyhetsbrev med aktuella yogahändelser registrera dig här: Nyhetsbrev

Hör gärna av dig om du har någon fundering.

Vi hälsar Dig varmt välkommen!
Åsa Larsson/Skellefteå Yogaskola
Ulrika Forsberg/Ulrikas Klang & Yoga


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR