Varmt välkommen och Yoga lördag 11/9, OBS ny tid kl. 10.00-11.45! En stund med utrymme för dig själv – lugna och fördjupa andningen och frigöra spänningar kroppen och sinnet! – drop in/föranmälan.

Lördagslektionerna är på grundläggande nivå med mjuka, stärkande övningar, och även dynamiska rörelser där andning och rörelse följs åt. Vi praktiserar yoga på ett sätt som balanserar hela vårt väsen. I alla övningar tillämpar vi medveten närvaro genom att rikta vår uppmärksamhet på det som händer i kroppen och sinnet. Satyananda yoga kallas även holistisk yoga eller helhetsyoga utifrån att den inkluderar alla de fem klassiska yogaformerna, koncentration och meditation. Undervisningen följer de yoga- och meditationstekniker som förmedlats av Bihar School of Yoga i Indien.

Du har nu möjlighet att yoga i liten grupp i yogasalen eller live online via Zoom.

LokalStorgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*Det finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Pris: 155 kr per tillfälle, (10 % rabatt) om du deltar i en pågående kurs. Arbetslösa, studerande på heltid och pensionärer 10 % rabatt. Mer information klicka här: 10 % Rabatt. Visa upp giltigt intyg innan eller i samband med klassen. Du kan även köpa ett Klippkort (10 % rabatt per lektion: information om klippkortet läs här: klippkort.
Betalning: Du kan betala i samband klassen eller innan via swishnr: 123 252 58 14, eller via bankgironr: 5212 – 6380, eller meddela mig om du önskar faktura.

ANMÄLAN
eller via e – postasa@skelleftayogaskola.se, eller sms/ring: 073 – 158 71 01.

Live hemifrån via Zoom: Du får en Zoomlänk hemskickad till dig via mejl efter anmälan och betalning läs gärna mer här

Covid – 19: Vi är extra noga med rengöring och desinficering och vi följer hälsomyndighetens riktlinjer Läs gärna mer här.

Tips: För att undvika att mejlutskick från Skellefteå Yogaskola hamnar i skräpposten lägg gärna till oss i din kontaktlista. Vill du få vårt nyhetsbrev med aktuella yogahändelser registrera dig här: Nyhetsbrev

Hör gärna av dig om du har några frågor.

Varmt välkommen!
Åsa Larsson
Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige
Skellefteå Yogaskola


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR