Lugnande och stärkande yoga där varje klass innehåller alla viktiga komponenter: Asanas/kroppspositioner, Pranayama,/andningsövningar,  djupavslappning/Yoga nidra, och en kortare stunds stillhet/meditation

Du är varmt välkommen på tisdag den 3e augusti kl. 18.00 – 19.30! 

Alla är välkomna, det krävs inga förkunskaper! Passar både för dig som är mer ny med yoga eller för dig med erfarenhet.

Satyananda Yoga är en tradition som har sina rötter i klassisk, traditionell yoga. Den undervisning som ges vid Satyananda Yoga Sveriges skolor följer de yoga- och meditationstekniker som förmedlats av Bihar School of Yoga i Indien. Satyananda Yoga lär ut de ursprungliga teknikerna så som de vuxit fram och använts i Indien under flera tusen år.

Delta i liten grupp I yogasalen (4 deltagare i yogasalen + Åsa yogalärare) eller live online via Zoom. För att undvika att det blir för varmt i yogasalen finns en portabel AC. Du får även lektionen som en videoinspelning, att nyttja fyra dagar efter lektionstillfället. Har du inte möjlighet att delta vid lektionstillfället går det också bra att endast använda videoinspelningen.

ANMÄLAN
Eller via e – post: asa@skellefteayogaskola.se, eller sms/ring: 073 – 158 71 01.

För mer information: Se länk: Klassisk yoga i sommar

Lokal: Skellefteå Yogaskola Storgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*I yogasalen finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Hör gärna av dig om du har någon fundering!

“Yoga is a discipline to improve the quality of life; a philosophy to attain peace. If you want to experience health, if you want to experience peace and if you want to evolve, make yoga a part of your lifestyle”.

                                                                                                                                     Swami Satyananda

Varmt välkommen!
/Åsa Larsson Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige
Klassisk yoga i sommar


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR