Ge dig själv en stund av ökad närvaro och balans med hjälp av yoga. Du är varmt välkommen till nästa yogaklass som är tisdag och onsdag 20e & 21e juli kl. 18.00 – 19.30. Delta en eller båda dagarna. Alla är välkomna, det krävs inga förkunskaper!

Varje lektion är väl genomtänkt och innehåller alla viktiga komponenter: Asanas/kroppspositioner, Pranayama,/andningsövningar, djupavslappning/Yoga nidra, och en kortare stunds stillhet/meditation.

Delta i liten grupp I yogasalen (4 deltagare i yogasalen + Åsa yogalärare) eller live online via Zoom. För att undvika att det blir för varmt i yogasalen används en portabel AC. Du får även lektionen som en videoinspelning, att nyttja fyra dagar efter lektionstillfället. Har du inte möjlighet att delta vid lektionstillfället går det också bra att endast använda videoinspelningen.

ANMÄLAN
Eller via e – post: asa@skellefteayogaskola.se, eller sms/ring: 073 – 158 71 01.

Mer informationKlassisk yoga i sommar

Lokal: Skellefteå Yogaskola Storgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*I yogasalen finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Hör gärna av dig om du har någon fundering!

Varmt välkommen!
/Åsa Larsson Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige
Skellefteå Yogaskola


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR