Yoga & klang – just nu uppehåll pga. pandemin

Skellefteå Yogaskola och Ulrikas Klang & Yoga hälsar dig varmt välkommen till Yoga- och klang, en klass för ökad avslappning, inre balans och harmoni.

Du får utöva klassisk yoga – mjuka, lugna fysiska övningar (asanas), andningsövningar (pranayama) som stärker och balanserar kropp och sinne, tillsammans med ljudet från klangskålar. Klassen avslutas med liggande avslappning i shavasana till tonerna från klangskålar. Ljuden från instrumenten skapar stärkande ljudvibrationer på cellnivå, frigör blockerad energi, och har en djupt avslappnande påverkan på kroppen och sinnet. Grundläggande övningar som passar såväl nybörjare som mer erfarna.

Datum och pris: XX just nu uppehåll pga. pandemin. Vi återkommer med datum senare.

Lärare: Åsa Larsson, diplomerad Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige. Ulrika Forsberg – Utbildad Peter Hess Klangmassör/Peter Hess sound massage practioner och Gongmaster, och Emelie Hess Klangyogalärare.

På plats i yogasalen:
Lokal: Storgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*Det finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Covid – 19: Vid eventuella förändringar angående smittspridning, rekommendationer eller sjukdom kan vi med kort varsel behöva ställa in klassen. Läs gärna mer här Om det blir nödvändigt meddelar vi dig via mejl. Det kommer även att stå på hemsidan.

Anmälan och information: Anmälan via anmälningsformuläret på hemsidan www.skellefteayogaskola.se, via e-post asa@skellefteayogaskola.se, eller sms: 073 – 158 71 01. Efter anmälan får du ett bekräftelsemejl med mer information kring det praktiska som beskrivning angående Zoom, betalning och återbud m.m.

Tips: För att undvika att mejlutskick från Skellefteå Yogaskola hamnar i skräpposten lägg gärna till oss i din kontaktlista. Vill du få vårt nyhetsbrev med aktuella yogahändelser registrera dig här: Nyhetsbrev

Hör gärna av dig om du har någon fundering.

Vi hälsar Dig varmt välkommen!
Åsa Larsson/Skellefteå Yogaskola
Ulrika Forsberg/Ulrikas Klang & Yoga


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR