Yoga lördagar – Med föranmälan

Det går även bra att ta igen missade tillfällen.

Satyananda yoga passar för alla människor och ger redskap till hälsa, sinnesro, inspiration och livsglädje. Kallas även holistisk yoga eller helhetsyoga utifrån att den inkluderar alla de fem klassiska yogaformerna, koncentration och meditation. De ger var och en möjlighet till främst ökad medvetenhet, närvaro, mental träning i form av attityder, avslappning.

Varje yogaklass börjar alltid med asana – kroppspositioner som sedan följs av pranayama – andningstekniker. Vi tillämpar en liggande djupavslappningsteknik – yoga nidra och avslutar med en kortare sittande meditation.

Nivå: Passar både dig som är nybörjare och för dig med erfarenhet av yoga.  

Lärare: Åsa Larsson, diplomerad Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige.

Datum & tid: Lördagar kl: 10.30 – 12.15. Planerade datum december 5/12 och 19/12 kl: 10.30 – 12.15. Datum för januari 2021 kommer att läggas ut på hemsidan senare

Pris: 145 kr per tillfälle. Pensionärer (över 65 år) och studenter 10 % rabatt (med CSN kort). Det går även bra att ta igen missade tillfällen. Du kan betala med swish, bankgiro, kontant eller få faktura. Det går också bra att ta igen missade tillfällen.

Drop in eller föranmäl för att säkra din plats  – via anmälningsformuläret nedan eller e – post: asa@skelleftayogaskola.se, eller sms: 073- 1587101.

Corona: All undervisning sker främst live via Zoo. Du får då en Zoom länk skickad till din mejl av mig, med tydliga instruktioner hur du går till väga. Se mer information under fliken Yogakurser i menyn. Det finns två platser i yogasalen för den som inte vill/kan delta online.

Flera deltagare har uttryckt att det känts väldigt bra att yoga online; ”bättre än jag trodde”, ”fantastiskt”, ”det kändes som att jag var på plats trots att jag var hemma”.

Hör gärna av dig om du har några frågor.

Varmt välkommen ❤!

/Åsa

 

 


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR