Prova på gratis eller ta igen missade tillfällen

Varmt välkommen att prova på klassisk yoga enligt Satyananda Yoga traditionen. Du introduceras i Yoga och får bekanta dig med Satyananda Yogans upplägg. Du får utöva asanas (fysiska positioner) pranayama (andningsövningar) och Yoga nidra (djupavslappning).

Satyananda Yoga passar för alla människor och ger redskap till hälsa, sinnesro, inspiration och livsglädje. Kallas även holistisk yoga eller helhetsyoga utifrån att den inkluderar alla de fem klassiska yogaformerna koncentration och meditation. De ger var och en möjlighet till främst ökad medvetenhet, närvaro, mental träning i form av attityder, avslappning.

Obs föranmäl dig gärna via anmälningsformuläret nedan.

Det krävs inga förkunskaper.

Datum & tid

Onsdag 12 augusti

Tid: Kl. 18.00 – 19.30

Lärare: Åsa Larsson

Corona: Under den här pandemin är det ett mindre antal deltagare vid varje klass, cirka 8 – 9 deltagare istället för ca 16 som lokalen rymmer. Vi följer Folkhälsomyndighetens råd och riktlinjer gällande corona. För aktuell information och eventuella förändringar vid ökad spridning av corona, se hemsidan under HEM.

Hör gärna av dig vid frågor till asa@skellefteayogaskola.se, eller sms: 073 – 158 71 01

Varmt välkommen <3!

/Åsa

 


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR