Varmt välkommen att yoga utomhus vid älven – “Jockebacken” nedanför Mobackavägen 7, tre måndagar i juni månad.

(Vid dåligt väder är vi inomhus vid Skellefteå Yogaskola på storgatan 26). 

Yoga Bas drop in utomhus: Du får utöva klassisk yoga enligt Satyananda yoga traditionen. En yogaform som lägger stor vikt vid att utveckla närvaro och att acceptera sig själv som man är just nu – sin kropp, sina tankar och känslor. Du får utöva asanas/fysiska positioner på lätt – till medelnivå och här ingår solhälsningen. Du får utöva grundläggande pranayama/andningsövningar, yoga nidra/djupavslappning och enklare meditationstekniker.

Nivå: Passar både dig som är nybörjare och för dig med erfarenhet av yoga.  

Datum & tid: Måndagar 8, 15 och 22 juni. Kl: 17.30 – 19.15.

Plats: Vid älven – “Jockebacken”, nedanför Mobackavägen 7, OBS – vi samlas kl: 17.15  vid parkeringen på Mobackavägen 7, där Mobackaskolan låg tidigare och går tillsammans ned mot älven.

Pris: 145 kr per tillfälle. Du kan betala med swish, bankgiro, kontant eller få en faktura. Det går också bra att ta igen missade tillfällen.

Ta med: Yogamatta, filt och ev. kudde att sitta på och extra kläder för att inte bli kall under avslappningen.

Lärare: Åsa Larsson.

Anmälan: Ingen anmälan behövs. Vid dåligt väder är vi inomhus och då finns möjlighet att föranmäla dig via hemsidan www.skellefteayogaskola.se eller till mig via epost: asa@skellefteayogaskola.se

Obs: Vid dåligt väder är vi inomhus i yogalokalen för Skellefteå Yogaskola, storgatan 26, på innergården (i samma hus som Lindbergs Reklam). Under den här pandemin är det ett mindre antal deltagare vid varje klass, cirka 8 – 9 deltagare istället för ca 16 som lokalen rymmer (gäller då alltså vid inomhusväder).

Innan varje klass kolla gärna första sidan under HEM på hemsidan www.skellefteayogaskola.se. Där hittar du aktuell information vid eventuella förändringar pga. sjukdom eller ökad spridning av cronaviruset.

Varmt välkommen 🙏🧡!


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR