Information utifrån Covid – 19

Skellefteå Yogaskola har fortsatt öppet. Du kan delta i liten grupp i yogasalen (6 – 7 personer + Åsa yogalärare), live online via Zoom, och vid yogakurserna får du även en videoinspelning av veckans klass, som du kan se flera gånger. Vi är extra noggrann med rengöring och desinficering.

Yogasalen: Det finns fyra bokningsbara platser i yogasalen för den som hellre vill/behöver delta som vanligt. Vi desinficerar yogamattorna efter varje klass, och vi roterar filtarna så att de inte används oftare än var annan dag.

Tag hänsyn till varandra!
– Tvätta händerna noga och ofta, och innan undervisningen.
– Håll avstånd i så stor utsträckning som möjligt.
– Stanna hemma om du på något sätt känner dig sjuk, är förkyld eller hostar, samt två dygn efter att symptomen är borta.
– Skulle du ändå råka hosta eller nysa, använd armvecket.

Se även Folkhälsomyndighetens rekommendationer:
Skydda dig och andra från smittspridning
Frågor och svar angående coronaviruset

Om det blir förändrade förhållanden eller att vi behöver ändra kursprogrammet, alternativt stänga verksamheten med kort varsel meddelar vi detta på hemsidan eller skickar dig ett mejl om du bokat en klass/kurs.

Vi följer löpande Folkhälsomyndighetens rekommendationer.


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR