Information utifrån Covid – 19
(Uppdaterat 23 december 2021)

Då har vi nya restriktioner igen, och förhoppningsvis för sista gången …

Skellefteå Yogaskola följer fortlöpande Folkhälsomyndighetens riktlinjer och rekommendationer. För att delta i yogasalen har vi återigen färre deltagare med större mellanrum mellan mattorna. Vi fortsätter hålla fast vid de förebyggande åtgärderna med att vara extra noggrann med rengöring och desinficering. Vi rengör mattorna efter varje klass, byter filtarna, använda handsprit och vi stannar hemma/deltar online visa zoom om du känner symtom. Önskar du ta med egen yogamatta och filt går det också bra. Förutom att du kan välja att delta live online via zoom får du även vid kurserna varje klass som en videoinspelning som du kan nyttja hur många gånger du vill under veckan.

Fortsätt ge yogan utrymme i din vardag

När vi har en samhällssmitta (och ökad oro/stress för de flesta) är det lätt att förstå att vi avgränsar våra aktiviteter. Jag vill ändå lyfta det stärkande med att fortsätta ge yogan en regelbunden plats i ditt liv, och så klart på ett tryggande sätt. Det känns ännu viktigare i dessa tider …

Allt gott,

Åsa och Skellefteå Yogaskola

Hör gärna av dig om du har någon fundering.

E-post: asa@skellefteayogaskola.se
Tel Åsa: 073-158 71 01


Läs mer om våra kurser


Här hittar du information om aktuella kurser LÄS MER

Anmäl dig här


Fyll i formuläret och anmäl dig KLICKA HÄR